Изпратен

Нарушаване на забрана за тютюнопушене в закрити помещения, град София

11:17 Jan 15 2018 град София, ул. „ген. Стефан Тошев“ 19

Описание
Здравейте!
В Република България от няколко години е въведена забрана за тютюнопушене в закрити помещения. Но за съжаление все по-често тази забрана не се спазва, като нарушителите и естеството на самите нарушения са все по-нагли и безпардонни. Това е така, защото няма никакъв реален контрол и никакви реални санкции за нарушителите.
Ще посоча три примера на такива нарушения, на които бях свидетел само в разстояние на 24 часа:
1.На 12 януари 2018 г. посетихме с приятели механа „Дойранъ“, ул. „ген. Стефан Тошев“ 19, ж.к. Красно село, София. Към 20 часа и 40 мин. сервитьорите започнаха да поставят на масите някакви купички и веднага част от посетителите, явно запознати с „традицията“ в това заведение, запалиха цигари, необезпокоявани от никого. Бързо се задими и ние си тръгнахме след десетина минути;
2.На 13 януари 2018 г. към 11,00 часа бяхме в района на ж.к. Младост, гр. София и със съпругата ми решихме да пием кафе като влязохме в кафе "Булмания", ул. „Бъднина“ 321a, ж.к. Младост 3, София. Още с отварянето на вратата на кафето ни лъхна миризма на тютюнев дим и вмирисано на цигари помещение. Попитах момчето, което работеше там, дали в кафето се пуши и то без никакви скрупули ми отговори „Да, в заведението се пуши“. И то явно доста отдавна.
3.Същият ден, 13 януари 2018 г., след неуспешното ни посещение на цитираното по-горе кафе, отидохме в „Sweet Bar & Grill Младост“, ул. „Свето Преображение“ 6, ж.к. Младост 3, София. И там вече беше върхът на изумлението ни от неспазване на законите. В помещенията на това заведение, които изцяло са на закрито, по всички маси бяха поставени стъклени пепелници и голяма част от посетителите пушеха без притеснение и без забележки от страна на персонала или собственика. Явно там това се приема като нещо нормално.

За посочените заведения може би са подавани и преди сигнали за нарушаване на забрана за тютюнопушене в закрити помещения. Явно до този момент не са предприети никакви действия от компетентните органи за санкциониране на нарушителите и преустановяване на тази практика.
Нека и моя сигнал бъде добавен към подадените досега, като оставам с надежда, че ще бъдат предприети някакви реални действия.

* Сигналът беше изпратен с електронна поща до РЗИ София на 15.01.2018 в 22:20:20 часа.
допълнителна информация

Достоверност: UP DOWN 0
Отговори от РЗИ
Тук ще намерите отговорите на РЗИ (ако има такива):
Коментирай:
Име:
Email:
Коментари:
Код за сигурност:

Подобни сигнали наблизо

Тютюнопушене в механа Дойранъ, град София

10:00 Sep 19, 2016

град София, ул. Стефан Тошев 19, 0 Kms

Пушене в механа Дойранъ, град София (мобилен сигнал)

21:15 Nov 25, 2016

град София, ул. Генерал Стефан Тошев № 19, 0 Kms

Пушене в механа "Дойран", град София

09:02 Apr 14, 2014

град София, ул. "Генерал Стефан Тошев" № 19, 0 Kms

Тютюнопушене в 20 поликлиника, град София

08:15 Jul 20, 2016

град София, ул. „Ген. Стефан Тошев“ 15, 0.08 Kms

Пушене в Seven bar and dinner, град София (мобилен сигнал)

16:46 Jan 23, 2016

град София, ул. „Ястребец“ 25-А, 0.12 Kms