Изпратен

Тормоз с тютюнопушене на етаж в обща жилищна част

05:19 Mar 15 2019 град Пловдив, ж.к. Тракия, бл.80, вх. Г, ап.8, ет.2

Описание
Здравейте,

Казвам се Мариана Калъчева. Живея в гр.Пловдив, ж.к. Тракия, бл.80, вх.Г, ап.8 .
От около месец - два на етажа ни са се заселили "наематели", които ежедневно си позволяват да тормозят всички съседи с пушене на цигари в общите части. Входът ни няма вентилация, нито отворени прозорци и димът влиза директно в апартаментите ни, а оттам и по стаите.
Господинът от апартамент 5, ет.2 явно не се задоволява с неколкократните ми молби /и тези на баща ми/ да избере друго място за пушене/ примерно в дома си или на балкона си/. Той пуши ежедневно, крие се и когато усетим в дома си, че вече мирише на цигари, той се прибира в апартамента си и се заключва.
Аз съм непушач от 11 години и добре разпознавам задимените от незадимените пространства, също така не мога да стигна до консенсус с въпросния господин, който твърди, че нищо ми нямало. Да, той е на инвалидна количка, но само заради този факт не означава, че всеки наоколо е длъжен да се съобразява с неговите "прищевки". Доколкото знам, тютюнопушенето в общо жилищно пространство е забранено.
Аз в момента се подлагам на клинична репродуктивна сесия и излагането ми в задимени пространства е изключително вредно и недопустимо! Пътувам от чужбина и съм в България за два месеца, за да мина през клинична процедура, за която плащам в хиляди. Отседнала съм при родителите си по адресна регистрация. Опитвам се да избягвам ситуации, които биха ми навредили, но за съжаление точно в дома си не намирам нужния покой. В момента не разполагам с документиран материал, но ако се налага, ще снимам лицето при първа възможност.
Моля, посъветвайте ме какво да направя и какви мерки бихте могли да вземете, за да предотвратим тази повтаряща се арогантност!
Благодаря ви предварително!

* Сигналът беше изпратен с електронна поща до РЗИ Пловдив на 19.03.2019 в 11:21:16 часа.
допълнителна информация

Достоверност: UP DOWN 1
Отговори от РЗИ
Тук ще намерите отговорите на РЗИ (ако има такива):
Коментирай:
Име:
Email:
Коментари:
Код за сигурност:

Подобни сигнали наблизо

Масово неспазване на забраната в град Пловдив

15:55 Jan 18, 2015

град Пловдив, ж.к. Тракия, бул.Съединение, ул. Вълко Чалъков №1, 0.17 Kms

Пушене в "Darkside Bar" гр.Пловдив жк.Тракия

17:54 Dec 14, 2013

Пловдив, ул.Княз Борис I-ви до бл.97, 0.27 Kms

Тютюнупушене в ресторант "При Златко" град Пловдив

08:18 Feb 26, 2019

град Пловдив, кв. Хан Аспарух , ул. „Хан Крум“ 84, 0.28 Kms

Тютюнупушене в ресторант "При Златко", град Пловдив

08:30 Apr 04, 2019

град Пловдив, ул. „Хан Крум“ 84, кв. Хан Аспарух - А9, 0.28 Kms

#1997 Тютюнопушене в ресторант "Рандеву 2", гр Пловдив

00:45 Jan 13, 2013

Пловдив Тракия бул. Шипка 2, 0.39 Kms